V dňoch 27. – 28. mája 2026 sa uskutočnili Akademické majstrovstvá SR 2026 vo volejbale mužov. Družstvo UMB Banská Bystrica dosiahlo výborný úspech a obsadilo 1. miesto. Veľký úspech zaznamenal aj hráč nášho družstva Alex Veselý, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. Družstvo UMB Banská Bystrica reprezentovali: Lukáš Hlaváč, Alex Veselý, Miroslav Baslár, Jakub Brestovič, Filip Vančo, Max Veselý, Matej Sýkora, Adrián Ivan, Denis Slivka, Tobias Ondrčka a Samuel Drieňovsky.
Srdečne gratulujeme celému družstvu k výbornému výsledku a ďakujeme za vzornú reprezentáciu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
