Na 70. valnom zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) boli udelené viaceré významné ocenenia a uznania SOŠV aj osobnostiam z Fakulty telesnej výchovy, športu a zdravia Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Bronzový odznak SOŠV získali za svoju dlhoročnú prácu prof. PaedDr. Pavol Bartík, PhD. a Mgr. Juraj Kremnický, PhD. – univerzitný docent, ktorí sú dlhoročnými pedagógmi na FTVŠaZ UMB. Naša študentka bc. Emma Zapletalová získala podľa očakávania ocenenie za „Ženský športový výkon roka“, čo ju nasmerovalo aj na titulku knižnej publikácie Kronika športu 2025, na ktorej nechýba ani naša ďalšia študentka Zuzana Paňková. Čestným členom SOŠV sa stal náš absolvent a chodecký tréner Juraj Benčík, ktorý počas svojej trénerskej kariéry trénoval olympijských víťazov Jozefa Pribilinca a Matej Tótha. 70. valné zhromaždenie Slovenského olympijského a športového výboru opäť potvrdilo, že Fakulta telesnej výchovy, športu a zdravia Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici má silné postavenie v slovenskom športovom hnutí.
Všetkým oceneným blahoželáme!
